AUD/USD SKACZE DO 0,6900 W SĄSIEDZTWIE, PONAD DWUTYGODNIOWE MAKSIMUM PRZY UTRZYMUJĄCEJ SIĘ WYPRZEDAŻY W USD

AUD/USD zyskał we wtorek silną pozytywną trakcję i osiągnął ponad dwutygodniowe maksimum.
Przeważające nastawienie na sprzedaż w USD i jastrzębi protokół z posiedzenia RBA pozostały wspierające.
Spadające wybicie z kanału trendu wspiera perspektywy dodatkowych krótkoterminowych zysków.
Para AUD/USD złapała we wtorek agresywne oferty i opierała się na ostatnim ruchu odbicia z dwuletniego minimum, wokół regionu 0,6680, który dotknął w zeszłym tygodniu. Tempo podniosło ceny spot do ponad dwutygodniowego maksimum w pierwszej połowie europejskiej sesji, a byki oczekują teraz trwałej siły powyżej 0,6900.

Dolar amerykański przedłużył swoje korygujące wycofywanie się z dwuletniego maksimum i nadal tracił na wartości trzeci dzień z rzędu. W rzeczywistości indeks USD spadł do najniższego poziomu od 6 lipca w wyniku wycofania się zakładów na podwyżkę stóp o 100 pb przez Rezerwę Federalną w lipcu. To z kolei było postrzegane jako kluczowy czynnik, który działał jako tylny wiatr dla pary AUD/USD.

Dolar australijski zyskał dodatkowe wsparcie z protokołu z posiedzenia Banku Rezerwy Australii, które nie było zaskakujące. RBA zauważył, że obecny poziom stopy gotówkowej jest znacznie poniżej dolnego zakresu oszacowań dla nominalnej stopy neutralnej. Sugeruje to, że dalsze podwyżki stóp procentowych będą potrzebne, aby z czasem przywrócić inflację do celu.

Poza tym oznaki stabilności na rynkach finansowych dodatkowo przyniosły korzyści wrażliwym na ryzyko aussie. Silny wtorkowy ruch w górę można również przypisać pewnym technicznym zakupom powyżej górnej granicy jednomiesięcznego kanału trendu spadkowego. Mogło to już przygotować grunt pod dalszy krótkoterminowy ruch aprecjacyjny dla pary AUD/USD.

To powiedziawszy, rosnące obawy o możliwą globalną recesję mogą nadal ciążyć nastrojom inwestorów i ograniczać dalsze straty bezpiecznego dolara, przynajmniej na razie. Poza tym nowe ograniczenia COVID-19 w Chinach uzasadniają pewną ostrożność przed postawieniem agresywnych, byczych zakładów wokół chińskiego zastępczego dolara australijskiego.

Uczestnicy rynku czekają teraz na dane z amerykańskiego rynku nieruchomości – pozwolenia na budowę i rozpoczęcie budowy mieszkań – które zostaną opublikowane później, podczas wczesnej sesji w Ameryce Północnej. Handlowcy będą dalej czerpać wskazówki z szerszego sentymentu związanego z ryzykiem rynkowym, który może napędzać popyt na USD i stwarzać krótkoterminowe możliwości wokół pary AUD/USD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.