Bycze ceny ropy wzmacniają szaleństwo i wywierają presję na słabym i tak dolarze (USD)! USD notuje kolejne spadki! Co się dzieje na rynkach?

Kombinacja czynników ciągnie USD/CAD do ponad tygodniowego minimum we wtorek.
Bycze ceny ropy wzmacniają szaleństwo i wywierają presję przy słabszym dolarze.
Wycofując się z rentowności obligacji amerykańskich, impuls do ryzyka nadal ciąży.
Para USD/CAD powiększa duże straty z poprzedniego dnia i pozostaje pod pewną presją sprzedaży przez drugi dzień z rzędu we wtorek. Ceny spot spadają do ponad tygodniowego minimum podczas wczesnej sesji europejskiej, a niedźwiedzie chcą teraz wydłużyć trajektorię spadkową poniżej okrągłej wartości 1,3600.

Ceny ropy naftowej pozostają wspierane przez oczekiwania dotyczące największej redukcji podaży przez OPEC+ od czasu kryzysu COVID w 2020 r. i nadal stanowią podstawę szaleństwa związanego z surowcami. To, wraz z dominującym nastawieniem na sprzedaż w dolarach amerykańskich, działa jako przeciwieństwo dla pary USD/CAD i wspiera perspektywy przedłużenia korekty z najwyższego poziomu od maja 2020 r.

Potwierdzenie przez Bank Anglii skupowania do 5 miliardów funtów długoterminowych obligacji skarbowych odciąga rentowność amerykańskich obligacji skarbowych od wieloletniego szczytu, który został dotknięty w zeszłym tygodniu. Poza tym impuls do ryzyka – na co wskazuje silne odbicie na amerykańskich rynkach akcji – wydaje się dodatkowo ciążyć na bezpiecznej przystani, choć jastrzębie oczekiwania Fed mogą ograniczyć straty.

Inwestorzy wydają się być przekonani, że amerykański bank centralny będzie trzymał się swojego agresywnego cyklu podwyżek stóp, aby okiełznać inflację i wyceniał kolejną bardzo dużą podwyżkę o 75 pb w listopadzie. Zakłady zostały potwierdzone przez ostatnie jastrzębie wypowiedzi kilku przedstawicieli Fed. To z kolei sprzyja bykom USD i może przynajmniej na razie wspierać parę USD/USD.

Ponadto uczestnicy rynku nadal obawiają się, że głębsze globalne spowolnienie gospodarcze zmniejszy popyt na paliwa. Może to powstrzymać wszelkie silne zyski dla czarnej cieczy i dodatkowo przyczynić się do ograniczenia spadków pary USD/CAD. To sprawia, że ​​rozsądnie jest poczekać na silną sprzedaż następczą przed potwierdzeniem, że ceny spot utworzyły krótkoterminowy szczyt.

Uczestnicy rynku z niecierpliwością czekają teraz na amerykańską listę gospodarczą, w której później, podczas wczesnej sesji w Ameryce Północnej, opublikowane zostaną dane dotyczące otwarć pracy JOLTS i zamówień fabrycznych. To, wraz z wystąpieniami członków FOMC, rentownościami obligacji amerykańskich i szerszym sentymentem do ryzyka będzie napędzać popyt na USD i dać impuls parze USD/CAD. Handlowcy będą dalej czerpać wskazówki z dynamiki cen ropy, aby wykorzystać krótkoterminowe możliwości wokół głównego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.