Dolar do franka szwajcarskiego (USD/CHF) spada do najniższego od dwóch tygodni

Niedźwiedzie USD/CHF czerpią korzyści z ogólnej słabości dolara amerykańskiego oraz korekty technicznej. W rezultacie, trzeci dzień z rzędu USD/CHF spada do dwutygodniowego minimum.

Z drugiej strony, indeks dolara amerykańskiego (DXY) odnotował największą dzienną stratę od miesiąca, odświeżając tygodniowe minima na poziomie 108,75. Indeks dolara amerykańskiego spada pomimo jastrzębich komentarzy Powella i silnego sentymentu 3,3D
w ostatnim czasie. Jednak artykuł w Wall Street Journal nieco podważył ten optymizm, sugerując nowe wyzwania dla chińskich firm technologicznych.
Nowsze dane z USA i nadzieje, że globalne banki centralne będą w stanie wytrzymać cios inflacyjny wszechstronnym podejściem, a wyższe stopy również wydają się wspierać nastroje na rynku. Największym problemem w tej chwili jest inflacja, więc wczoraj prezes Fed Jerome Powell powiedział, że muszą działać otwarcie i agresywnie w sprawie inflacji.
Charles Evans, prezes Fed w Chicago, również wyraził podobny pogląd, opowiadając się za podwyżką stóp o 0,75% we wrześniu. Europejski Bank Centralny (EBC) również jest jastrzębi, zapowiadając podwyżkę stóp procentowych o 0,75%, a prezydent Christine Lagarde wykazuje chęć kontynuowania takich ruchów w celu ograniczenia inflacji.
Technicznie, przerwa 1-miesięcznego trendu wzrostowego w okolicach 0,9770 daje sprzedającym nadzieję na USD/CHF. Jednak 100-dniowa EMA w pobliżu 0,9620 ogranicza dalsze spadki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.