EUR/USD: NIEDŹWIEDZIE KONTROLUJĄ OKOŁO 0,9940 PRZED KLUCZOWYMI DANYMI

Kurs EUR/USD spada dalej i powraca do 0,9940/35.
Niemcy Szybkie tempo wzrostu PKB w III kwartale wyniosło 1,2% r/r.
PCE, Personal Income/Spending, U-Mich Index należne później w sesji NA.
Nastawienie sprzedaży utrzymuje się wokół europejskiej waluty i ciągnie EUR/USD z powrotem do pasma 0,9940/35 na koniec tygodnia.

EUR/USD PATRZY TERAZ NA DANE
Kurs EUR/USD spada do 3-dniowych minimów i przedłuża pesymizm na drugą połowę tygodnia przy kontynuacji odbicia dolara i ogólnej utraty impetu w galaktyce powiązanej z ryzykiem.

Ożywienie tej pary kontrastuje również z odbiciem rentowności niemieckich 10-letnich bundów, którym udało się odzyskać przeszkodę 2,05% po niedawnym spadku poniżej 2,00%.

W międzyczasie inwestorzy nadal trawią gołębi ton na czwartkowym spotkaniu w EBC, po tym, jak bank centralny podniósł stopę refinansową o 75 pb, dopasowując się do konsensusu. Wciąż wokół EBC członek zarządu Villeroy zasugerował, że nie ma obowiązku podnoszenia stóp o kolejne 75 pb na kolejnych posiedzeniach. Ponadto jego kolega Simkus dodał, że prognozy inflacji mają zostać podwyższone w grudniu.

W zestawieniu euro wstępne wyniki PKB wskazują na wzrost niemieckiej gospodarki o 1,2% r/rw III kw. i 0,3% kw/kw. Dodatkowo, zaawansowane dane o inflacji we Francji wskazują na wzrost CPI o 6,2% w okresie od roku do października. W dalszej części sesji pojawią się również wstępne dane w Niemczech, wraz z Nastrojem Konsumenckim i Nastrojem Gospodarczym EMU.

W Stanach Zjednoczonych uwaga skupi się na publikacji PCE i Core PCE wraz z dochodami/wydatkami osobistymi, ostatnim październikowym nastrojem konsumenckim i oczekiwaną sprzedażą domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.