Komisja Europejska: przygotowania do siódmego pakietu sankcji jeszcze się nie rozpoczęły

Komisja Europejska i Unia Europejska nie pracują jeszcze nad przygotowaniem siódmego pakietu sankcji wobec Rosji, a jedynie finalizują pewne szczegóły z poprzednich pakietów – powiedział w piątek wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Maros Sefcovic na konferencji prasowej w Praga.


„Komisja Europejska i kraje UE nie pracują jeszcze bezpośrednio nad kolejnym, siódmym europejskim pakietem sankcji antyrosyjskich. Obecnie rozwiązywane są kwestie „zaostrzenia” niektórych szczegółów z poprzednich pakietów, aby zapobiec niewdrożeniu Jednocześnie UE chce dostosować swoje sankcje do postanowień szczytu G7” – powiedział Šefčovića, przemawiając na konferencji prasowej po spotkaniu ministrów UE ds. europejskich w Pradze.

Według Šefkovica, w przyszłym tygodniu Komisja Europejska przedstawi propozycje, w jaki sposób państwa członkowskie UE mogą wspólnie przygotować się na ewentualne ograniczenie dostaw gazu z Rosji.

Po rozpoczęciu operacji specjalnej Federacji Rosyjskiej na Ukrainie kraje zachodnie nałożyły na Rosję szereg surowych sankcji. Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że polityka powstrzymywania i osłabiania Rosji jest długofalową strategią Zachodu, a sankcje zadały poważny cios całej światowej gospodarce. Według prezydenta Federacji Rosyjskiej Stany Zjednoczone i Unia Europejska faktycznie ogłosiły niewywiązanie się ze swoich zobowiązań wobec Rosji, zamrażając jej rezerwy walutowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.