Niemcy Lipcowy końcowy PMI dla przemysłu 49,3 vs 49,2 przedwstępny

Niewielka zmiana w stosunku do wstępnych szacunków, ponieważ niemiecka produkcja po raz pierwszy od ponad dwóch lat spada na obszar kurczenia się, przy czym obserwuje się ponowny spadek liczby nowych zamówień. Firmy coraz bardziej pesymistycznie postrzegają perspektywę jako stale wysoką inflacja a niepewność gospodarcza nadal wpływa na nastroje. S&P Global zauważa, że:

„Spadek głównego indeksu PMI dla przemysłu w lipcu nie jest niespodzianką, ponieważ dane bazowe już od kilku miesięcy emitują sygnały ostrzegawcze. i, co niepokojące, nadal ma tendencję spadkową, ponieważ popyt na towary oddala się dalej od szczytów z zeszłego roku, nadwyrężonych niepewnymi perspektywami gospodarczymi i wysoką inflacją.

„Chociaż niektórych komponentów nadal brakuje, kolejny gwałtowny wzrost ogólnych zapasów środków produkcji posiadanych przez producentów w lipcu sugeruje, że nadwyżki mogą narastać w innych obszarach, i rzeczywiście zaczęliśmy widzieć, jak producenci ograniczają swoją aktywność zakupową dla pierwszy raz od dwóch lat.

„Spadek ogólnego popytu na środki produkcji przyczynił się do dalszego złagodzenia presji inflacyjnej w sektorze wytwórczym, chociaż nawet przy tym spowolnieniu wzrost cen pozostał wysoki jak na historyczne standardy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.