NZD/USD TRZYMA SIĘ WZROSTÓW W POBLIŻU DZIENNEGO MAKSIMUM, POWYŻEJ POŁOWY 0,6200 PRZY ŁAGODNIEJSZYCH USD

Kombinacja czynników pomaga NZD/USD w łapaniu świeżych ofert pierwszego dnia nowego tygodnia.
Wycofujące się rentowności obligacji amerykańskich osłabiają USD i oferują wsparcie przy pozytywnym tonie ryzyka.
Obawy przed recesją, większe podwyżki stóp Fed mogą ograniczyć straty USD i zyski na kapitalizacji dla pary.
Para NZD/USD odzyskuje pozytywną trakcję pierwszego dnia nowego tygodnia i odzyskuje znaczną część piątkowego spadku do strefy wsparcia 0,6215-0,6210. Zakupy w ciągu dnia nabierają tempa podczas wczesnej sesji europejskiej i podnoszą ceny spot do obszaru 0,6270, czyli świeżego dziennego maksimum z ostatniej godziny.

Dolar amerykański ma trudności z wykorzystaniem silnego ruchu w górę po NFP i w poniedziałek spotyka się z nową podażą, co z kolei zapewnia pewne wsparcie dla pary NZD/USD. Ponowny spadek rentowności obligacji skarbowych USA utrzymuje byki USD w defensywie. Poza tym ogólnie pozytywny ton wokół rynków akcji dodatkowo osłabia bezpieczną przystań i przynosi korzyści wrażliwemu na ryzyko kiwi.

To powiedziawszy, rosnące obawy o globalne spowolnienie gospodarcze i napięcia między USA a Chinami dotyczące Tajwanu powinny powstrzymać wszelkie optymistyczne ruchy na rynkach. Co więcej, wznowione spekulacje na temat bardziej agresywnego zaostrzenia polityki przez Fed powinny działać jako wiatr w tył dla rentowności obligacji amerykańskich. To wspiera perspektywy pojawienia się niektórych dipów w USD i powinno ograniczyć parę NZD/USD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.