OSTATNIE RUCHY NA RYNKU, KTÓRE MAJĄ ZNACZĄCY WPŁYW NA LISTOPADOWE PROGNOZY

Wiceprezes Banku Anglii (BOE) Dave Ramsden powiedział w piątek, że ocenią wpływ planu wzrostu rządu na popyt i inflację podczas rundy prognostycznej poprzedzającej kolejne posiedzenie w sprawie polityki, według agencji Reuters.

KLUCZOWE DANIA NA WYNOS
„Pakiet wsparcia energetycznego Wielkiej Brytanii stanowi bardzo istotną interwencję fiskalną, którą można uznać za szok”.

„Wpływ brytyjskiego planu wzrostu prawdopodobnie będzie istotny dla perspektyw gospodarczych w ciągu najbliższych trzech lat, co jest również horyzontem istotnym dla polityki pieniężnej”.

„Ostatnie zmiany na rynku mogą mieć znaczący bezpośredni wpływ na listopadowe prognozy i szerszą ocenę warunków finansowych przez komisję”.

„Ogólnie rzecz biorąc, korekta cen rynkowych była zgodna z zaostrzoną polityką monetarną na świecie”.

„Część zmiany cen rynkowych nadal odzwierciedla szerszy rozwój globalny, ale bez wątpienia istnieje element charakterystyczny dla Wielkiej Brytanii”.

„Uważam, że skup złotów BOE jest operacją mającą na celu kupienie czasu”.

„Jedną z kluczowych kwestii dla RPP na jej nadchodzących posiedzeniach będzie to, czy niedawna przecena aktywów brytyjskich odzwierciedla zmienioną ocenę przez rynki brytyjskiego połączenia polityki makroekonomicznej pomiędzy polityką fiskalną i monetarną.”

Reakcja rynku
Po tych komentarzach GBP/USD nieznacznie spadł od sesyjnych maksimów, a ostatnio zanotowano wzrost o 0,35% w ciągu dnia przy 1,1198.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.