Projekty Blockchain podnoszą rynek kryptowalut

Bitcoin formalnie zamknął się w zeszłym tygodniu niżej, kończąc go blisko 21 100 USD. W momencie pisania tego tekstu nastąpił wzrost tempa wzrostu, doprowadzając cenę do 21.800, górnego końca zakresu konsolidacji z zeszłego miesiąca.

Ethereum podskoczyło 14,1% w zeszłym tygodniu i dodaje kolejne 6,7% od początku dnia w poniedziałek, wzrastając do 1430 USD. Znajdując się o krok przed BTC tym razem, ETH przekroczył w piątek górną granicę zakresu handlowego z zeszłego miesiąca. Stały wzrost drugiej kryptowaluty podkreśla zwiększone zapotrzebowanie na ryzyko wśród entuzjastów kryptowalut.

Czołowe altcoiny zyskały w ciągu ostatnich 24 godzin, wahając się od 1,8% (Dogecoin) do 16% (Polygon).

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut, według CoinMarketCap, wzrosła w ciągu tygodnia o 9,5% do 998 miliardów dolarów. W tym samym okresie indeks dominacji Bitcoina spadł o 1,1 punktu procentowego do 41,7%.

Indeks Crypto Fear-and-Greed nie zmienił się przez cały tydzień, powracając po spadku do 24 punktów (skrajny strach). W poniedziałek indeks spadł do 20, ale niedawna dynamika rynku sugeruje, że rynek opuści obszar „skrajnego strachu”.

Bitcoin odbił się w drugiej połowie tygodnia od wszystkich wczesnych spadków. BTC od prawie miesiąca konsoliduje się poniżej swojej 200-tygodniowej średniej kroczącej, obecnie wynosi około 22 550 USD. Pierwsza kryptowaluta nie może jeszcze znacząco odejść od poziomu 20 000 USD (wysoki poziom poprzedniego cyklu). Optymiści mogą szukać sekwencji wyższych lokalnych dołków w ciągu ostatnich czterech tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.