Rozpoczęcie handlu walutami na białoruskiej giełdzie walutowej i giełdowej zostało przesunięte o godzinę – Narodowy Bank

Narodowy Bank Białorusi poinformował, że rozpoczęcie handlu walutami na białoruskiej giełdzie walutowej (BCSE) w poniedziałek zostało przesunięte o godzinę.

„Informujemy, że 28 lutego 2022 r. handel na rynku walutowym Białoruskiej Giełdy Walutowej i Giełdy Papierów Wartościowych SA rozpocznie się o godzinie 11:00 (zbiega się z czasem moskiewskim – nota TASS)” – poinformował w komunikacie regulator.

Zwykle handel na BCSE odbywa się od 10:00 do 13:00.

25 lutego Narodowy Bank Białorusi stwierdził, że sektor bankowy republiki funkcjonuje stabilnie i ma wystarczający margines bezpieczeństwa do wykonywania zadań w obliczu narastających napięć geopolitycznych i sankcji. Jednocześnie podkreślono, że przewidując różne scenariusze rozwoju sytuacji regulator i krajowe banki wypracowały „adekwatne środki reakcji na potencjalne ryzyka”.

Ze swojej strony prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko powiedział, że kraj ma wystarczająco dużo waluty, zaznaczając jednocześnie, że ze względu na osłabienie dolara na rynkach światowych obywatelom bardziej opłacałoby się trzymać oszczędności w rublach białoruskich. Wcześniej informowano, że szereg dużych białoruskich banków zostało objętych sankcjami zachodnimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.