Sygnał Forex AUD/USD: możliwe większe zyski przed decyzją RBA

Para AUD/USD utrzymała się w poniedziałek rano stabilnie, ponieważ rynek czekał na nadchodzącą decyzję w sprawie stóp procentowych przez Bank Rezerw Australii (RBA). Dolar australijski jest notowany po 0,6990, czyli znacznie powyżej najniższego poziomu z zeszłego miesiąca 0,6685.

RBA rozpoczęło swoje dwudniowe posiedzenie w poniedziałek rano, kontynuując walkę z rosnącą inflacją. Wyda decyzję we wtorek. Analitycy uważają, że bank dokona kolejnej podwyżki stóp procentowych.

Konkretnie, podstawowym przypadkiem jest to, że bank podniesie stopy procentowe o kolejne 0,50% i sprowadzi główną stopę kredytową z 1,35% do 1,85%. Jeśli tak się stanie, oznacza to, że bank dokona w tym roku podwyżek stóp o 135 punktów bazowych.

RBA dokonał gwałtownego zwrotu, biorąc pod uwagę, że był stosunkowo gołębi w 2021 r. W tym czasie jego urzędnicy sugerowali, że bank podniesie stopy procentowe po raz pierwszy w 2023 lub 2024 r.

Bank spotyka się w mieszanym czasie dla australijskiej gospodarki. Dane opublikowane w zeszłym tygodniu pokazały, że inflacja w Australii wzrosła o 6,1% w pierwszym kwartale tego roku. To był największy wzrost od ponad 21 lat. Australijskie Biuro Statystyczne (ABS) przypisało wzrost inflacji gwałtownie rosnącym cenom żywności i energii. RBA powiedział, że inflacja może osiągnąć w tym roku 8%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.