Sygnał walutowy EUR/USD: EUR czeka na pierwszą podwyżkę EBC w dekadzie

Para walutowa EUR/USD cofnęła się, gdy silne ożywienie euro zabrało chwilę przed nadchodzącą decyzją EBC w sprawie stóp procentowych. Para spadła do minimum 1,0150, które znajduje się nieco poniżej szczytu z tego tygodnia wynoszącego 1,0280.

Para EUR/USD odrobiła część zysków z tego tygodnia, ponieważ inwestorzy ponownie skupili się na nadchodzącej decyzji EBC. Będzie to kluczowe spotkanie, ponieważ oczekuje się, że bank dokona pierwszej podwyżki stóp procentowych od 11 lat.

Na ostatnim posiedzeniu bank zasugerował, że zacznie od podniesienia stóp procentowych o 0,25% na tym posiedzeniu, a następnie we wrześniu wyjdzie ze stóp ujemnych. Rzeczywiście, większość ekonomistów ankietowanych przez Bloomberg wykazała, że ​​bank podniesie się o 0,25%.

Jednak wraz ze zmianą inflacji analitycy spodziewają się, że bank podniesie stopy o 0,50%. Dane opublikowane w tym tygodniu pokazały, że wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) wzrósł w czerwcu o 8,6%, ponieważ koszty energii pozostały na podwyższonym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.