Sygnał walutowy EUR/USD: para pozostanie w fazie konsolidacji

Para EUR/USD przesunęła się w bok po tym, jak amerykański Senat przegłosował ustawę Joe Bidena dotyczącą klimatu, podatków i opieki zdrowotnej. Ustawa zapewni miliardy dolarów na finansowanie projektów czystej energii, takich jak wiatr i słońce.

Obniży również ceny niektórych leków, pozwalając Medicare negocjować z producentami. Co najważniejsze, rachunek zostanie sfinansowany poprzez wprowadzenie 15% minimalnego podatku dla firm osiągających corocznie obroty powyżej 1 miliarda dolarów. Ma również na celu zebranie miliardów poprzez wprowadzenie 1% podatku od skupu akcji własnych.

Para przesunęła się również na boki, gdy więcej urzędników Rezerwy Federalnej ostrzegło, że bank będzie nadal podnosić stopy procentowe w celu walki z inflacją. W oświadczeniu Mary Daly ostrzegła, że ​​bank będzie kontynuował podwyżki stóp procentowych w nadchodzących miesiącach.

Na wtorek nie zaplanowano żadnych istotnych danych ekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Dlatego inwestorzy skupią uwagę na nadchodzących danych o inflacji w USA zaplanowanych na środę. Ekonomiści spodziewają się, że dane pokażą, że inflacja w kraju nieznacznie spadła w lipcu br. wraz ze spadkiem cen gazu.

Kolejną rzeczą do obejrzenia będzie trwający europejski kryzys energetyczny. Rosja ograniczyła dostawy gazu do Europy do około 20% przepustowości, a analitycy uważają, że sytuacja pogorszy się latem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.