USD/JPY: GOŁĘBI BOJ WSPIERA SŁABSZEGO JENA, ALE SZCZYT GLOBALNEGO RYZYKA ŁAGODZI PRESJĘ

Kurs USD/JPY powrócił do poziomu 147,00 po tym, jak wczoraj osiągnął najniższy poziom 145,11 po tym, jak Bank Japonii (BoJ) ogłosił, że pozostawił swoje ustawienia polityki bez zmian. Niemniej jednak spadek rentowności poza Japonią przynosi pewną ulgę jenowi, ekonomiści raportu MUFG Bank.

BOJ TRZYMA SIĘ LUŹNEJ POLITYKI
„Kontynuacja luźnej polityki BoJ sprawia, że ​​jen jest podatny na dalszą słabość i utrzymuje ciężar bezpośredniej interwencji w celu osłabienia tempa sprzedaży jena”.

„Japońskie władze przynajmniej dostają chwilową ulgę po spadku rentowności poza Japonią w ciągu ostatniego tygodnia, co pomaga zniechęcić do spekulacyjnej sprzedaży jena wraz z ryzykiem interwencji. Po osiągnięciu szczytu pod koniec zeszłego tygodnia, rentowności poza Japonią gwałtownie spadły, częściowo napędzane spekulacjami na temat gołębiego zwrotu dla polityki banku centralnego wśród nasilających się obaw o ostrzejsze spowolnienie/twarde lądowanie dla światowej gospodarki”.

„Gołębia polityka BoJ nadal zachęca do osłabienia jena, ale ryzyko spadkowe zaczyna słabnąć, ponieważ globalne rentowności zaczynają osiągać szczyt w najbliższym czasie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.