USD/JPY PRZEKRACZA 135,50, GDY DXY ODRADZA SIĘ, NIEPOKÓJ FED UDERZYŁ W NASTRÓJ RYNKOWY

USD/JPY przekroczył 135,50, ponieważ DXY mocno odbił się przed polityką Fed.
Decyzja Fed w sprawie stóp procentowych pogłębi rozbieżność polityki Fed-BOJ.
BOJ będzie kontynuował swoją bardzo luźną politykę monetarną, aby przyspieszyć tempo wzrostu.
Para USD/JPY wykazała znaczące odbicie po osiągnięciu dołka 136,30 w sesji azjatyckiej. Aktywo przekroczyło kluczową przeszkodę 135,50 i zmierza w kierunku poniedziałkowego maksimum na 136,80. Oczekuje się, że nastroje rynkowe pogorszą się, ponieważ inwestorzy zwykle obawiają się decyzji Rezerwy Federalnej (Fed) w sprawie stóp procentowych.

Po ogłoszeniu przez Fed podwyżki stóp, USD/JPY prawdopodobnie będzie główną ofiarą, ponieważ rozbieżności w polityce Fed-Bank of Japan (BOJ) będą się dalej eskalować. Nie można zaprzeczyć, że opcja podwyżki stóp o 1% nie jest obecnie opłacalna, ponieważ gospodarka USA prawdopodobnie sprosta nadchodzącej recesji. Jednak presja cenowa nadal utrzymuje się w gospodarce amerykańskiej, a Fed ogłosi podwyżkę stóp o 75 punktów bazowych (pb).

Podczas gdy Bank Japonii jest zobowiązany do wyrównania płynności w gospodarce, ponieważ po okresie pandemii był on kruchy i jeszcze nie powrócił do poziomu sprzed pandemii. Spowoduje to eskalację rozbieżności polityki Fed-BOJ i może bardziej wzmocnić tę parę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.