Włochy w lipcu PMI dla usług 48,4 vs oczekiwano 50,1

Wcześniej 51,6
Złożony PMI 47,7
Wcześniej 51,3
Działalność gospodarcza we Włoszech po raz pierwszy od stycznia znalazła się na obszarze kurczenia, ponieważ spadek produkcji nowych firm i usług zaważył na ogólnych warunkach w lipcu. Do tego dochodzi spadek zaufania przedsiębiorców do najniższego poziomu od listopada 2020 r. S&P Global zauważa, że:

„Dane PMI z lipca wskazały na pierwszy spadek aktywności usługowej we Włoszech od stycznia, ponieważ warunki popytu się pogorszyły.

„Spadek w usługach zbiegł się z gwałtownym spadkiem produkcji fabrycznej w lipcu, w wyniku czego produkcja włoskiego sektora prywatnego spadła po raz pierwszy od stycznia 2021 r.

„Warunki popytu na poziomie złożonym również mocno wpłynęły na wyniki, przy czym nowe napływy biznesowe spadły umiarkowanie w obliczu doniesień o słabym popycie klientów ze względu na zwiększoną niepewność i słabsze zaufanie konsumentów.

„Stawki zarówno kosztów, jak i opłatinflacjaobniżyła się dalej od niedawnych szczytów w lipcu, co sugeruje, że presja inflacyjna mogła osiągnąć szczyt, chociaż tempo wzrostu w obu przypadkach nadal było naznaczone historycznymi standardami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.