Za mało „materiału”

To zawsze miało być raczej subiektywne. Na koniec dnia wydaje się, że werdykt był taki, że sprzedaż detaliczna w USA w zeszłym tygodniu nie wystarczy, aby zmienić postrzeganie przez Fed podwyżki stóp o 100 pb w przyszłym tygodniu.

Waller przedstawił narrację, ale biorąc pod uwagę wszystko, wydaje się, że jest sam, ponieważ nawet Bullard tak naprawdę nie kupuje ruchu o 100 bps . W związku z tym dane z rynku nieruchomości w tym tygodniu mogą nie być zbyt ważne, ale nadal warto je obserwować. Indeks rynku mieszkaniowego NAHB otrzymamy dzisiaj, jutro rozpoczną się budowy, a w środę sprzedaż istniejących domów.

W każdym razie reakcja na rynku jest dość prosta. Droga Fedu do zaostrzenia polityki pieniężnej jest już dobrze telegrafowana i oczekiwana. W związku z tym, cofnięcie się szans na ruch stóp o 100 punktów bazowych (kontrakty terminowe na fundusze Fed pokazują, że tylko teraz wynoszą około 28%) powoduje, że dolar traci na wartości wraz ze spadkiem rentowności.

Sondaż UMich jest również badaniem, którego wszyscy powinni być ostrożni, ponieważ wskazuje również na znaczny spadek oczekiwań inflacyjnych. Był to godny uwagi rozwój rynku i wpływa na obniżenie rentowności obligacji w bilansie rzeczy.

Ponieważ rynki skłaniają się teraz bardziej w kierunku podwyżki stóp o 75 punktów bazowych, dolar może znaleźć w tym tygodniu niewiele powodów, aby stać się zbyt energicznym. Ale biorąc pod uwagę względne podstawy, trudno też wyobrazić sobie dużą sprzedaż w dolarach. Być może dostaniemy więcej niestabilnego tygodnia przed spotkaniem FOMC w przyszłym tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.