AUD/USD NIE MOŻE ZNALEŹĆ WSPARCIA, OSIĄGA NOWE MINIMA PONIŻEJ 0,6540 W OBLICZU AWERSJI DO RYZYKA

  • Dolar amerykański nie do zatrzymania przy awersji do ryzyka i pozytywnych danych gospodarczych z USA.
  • Rentowności w USA umiarkowanie w górę, gdy Wall Street dalej spada.
  • AUD/USD wydłuża tygodniowe straty i transakcje na najniższym poziomie od maja 202.

AUD/USD dalej spadał w trakcie amerykańskiej sesji za sprawą awersji do ryzyka i mocniejszego dolara. Para jest notowana na 0,6540, najniższym poziomie od ponad dwóch lat, pod presją, podczas gdy DXY odnotował świeże 20-letnie maksima w pobliżu 113,00.

WSZYSTKO SPADA…

Dolar jest jedynym królem w mieście w piątek. Surowce spadają, w tym 6% spadek cen ropy naftowej i 4% spadek cen srebra. Obligacje państwowe są również niższe, znajdując jedynie pewien popyt, gdy inwestorzy lecą do jakości. Na Wall Street Dow Jones spada o 1,51%, a S&P 500 o 1,76%.

Obawy o globalną recesję i wyższe stopy procentowe nadal obciążają nastroje rynkowe, które wpływają na waluty wschodzące i towarowe. Dolar amerykański korzysta nie tylko z awersji do ryzyka w piątek, ale także z danych z USA. Wstępny wrześniowy odczyt S&P Global PMI pokazał znacznie większe niż oczekiwano odbicie, szczególnie w sektorze usług, który dodatkowo wzmocnił dolara.

Spadek o 100 pipsów w piątek w AUD/USD zwiększa tygodniowe straty, które obecnie wynoszą blisko 200 pipsów. Para ma zamiar opublikować najniższe tygodniowe zamknięcie od maja 2020 r. Pomimo wyprzedaży odczytów, ujemna dynamika pozostaje mocna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.