KURS EUR/USD SPADA DO MINIMÓW OD DWÓCH DEKAD, OKOŁO 0,9700 Z POWODU AWERSJI DO RYZYKA

  • Podczas sesji w Ameryce Północnej EUR/USD osiągnął nowe od 20 lat minimum na poziomie 0,9700.
  • Agresywny cykl zacieśniania polityki przez Fed i plan wzmocnienia gospodarki przez Wielką Brytanię pobudziły impuls do ograniczania ryzyka.
  • Analiza cen EUR/USD: Decydujące wybicie poniżej 0,9700 może spowodować, że para ta spadnie w kierunku minimów z września 2002 r. w okolicach 0,9601.

Kurs EUR/USD spada poniżej 0,9800, powiększając swoje straty w kierunku 0,9700, poniżej ceny otwarcia o 1,32%, wywołany obawami traderów, że agresja Fed doprowadzi amerykańską gospodarkę do recesji, podczas gdy Wielka Brytania ogłosiła plan mający na celu podnieść, aby pobudzić gospodarkę.

Kurs EUR/USD spada z klifu po osiągnięciu dziennego maksimum na poziomie 0,9851, ale wyżej wymienione czynniki zmieniły nastroje. W związku z tym wspólna waluta spadła do świeżego 20-letniego minimum na poziomie około 0,9700. Pisząc, kurs EUR/USD waha się w okolicach 0,9720.

EUR/USD TONIE DZIĘKI OPTYMISTYCZNYM DANYM GOSPODARCZYM Z USA I IMPULSOWI ODEJŚCIA OD RYZYKA

W środę amerykański Fed podniósł stopę funduszy federalnych (FFR) o 75 pb i podkreślił, że będzie „nadążyć”, aby okiełznać inflację. Na tym samym posiedzeniu urzędnicy Fed oszacowali, że FFR prawdopodobnie zakończy się na poziomie 4,4%, co oznacza, że ​​czeka nas 125 pb podwyżek stóp.

Jeśli chodzi o dane, amerykańskie indeksy S&P Global PMI za wrzesień pokazały, że gospodarka USA znajduje się na terytorium kurczenia się, ale wykazały pewną poprawę. Wskaźnik PMI dla przemysłu wzrósł o 51,8, powyżej prognoz, podczas gdy indeksy usług i kompozytów poprawiły się, ale nie dorównały ekspansji.

Wcześniej S&P Global podał indeksy PMI dla strefy euro, które utrzymywały się na terenie recesji, podważane przez indeksy PMI Niemiec. Wskaźnik PMI dla przemysłu i usług strefy euro był niższy niż w poprzednim czytaniu; w konsekwencji Indeks Złożony spadł do 48,2 poniżej ostatniego odczytu, poniżej szacunków.

Mimo to aktywność biznesowa rosła wraz ze złożonym wskaźnikiem PMI we Francji, ale produkcja pozostała na niskim poziomie. Wcześniej członek EBC Kazaks powiedział, że poprze podwyżkę stóp o 75 pb, choć nie wyklucza podwyżki o 50 pb na październikowym posiedzeniu.

Analiza cen EUR/USD: perspektywy techniczne

Kurs EUR/USD powiększył swoje straty w kierunku psychologicznego poziomu 0,9700, kończąc tydzień ze stratami prawie 3%. Chociaż spadek euro był szybki, wskaźnik siły względnej (RSI) znajduje się na terytorium niedźwiedzi, ale nie w warunkach wyprzedaży, co otwiera drzwi do dalszych strat. Przebicie poniżej 0,9700 może utorować drogę do minimów z września 2002 r. w okolicach 0,9601.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.