BioNTech / Pfizer: Comirnaty przed ostatecznym dopuszczeniem do obrotu w UE

Szczepionka Comirnaty firmy BioNTech i Pfizer COVID-19 była do tej pory stosowana w Unii Europejskiej na podstawie warunkowego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu. To się zmieni: Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) Europejskiej Agencji Leków (EMA) zalecił pełne pozwolenie na dopuszczenie szczepionki do obrotu. Komisja Europejska podejmuje obecnie ostateczną decyzję w sprawie zatwierdzenia tego standardu.

Ostateczna aprobata dla Comirnaty nie powinna więc potrwać długo: „Wkrótce spodziewana jest decyzja”, informuje BioNTech w piątek. Według firmy biotechnologicznej z Mainz, ta standardowa zatwierdzenie będzie obejmować wszystkie wskazania i preparaty Comirnaty, które są zatwierdzone w Unii Europejskiej, w tym szczepionki biwalentne.

Wiadomość ta nie jest jednak zaskoczeniem i ma niewielki wpływ na kurs akcji BioNTech. Na rynku przedrynkowym w USA akcje biotechnologiczne są obecnie wyceniane na 142,01 USD, ale w dzisiejszym wielkim dniu wygaśnięcia istnieje ogólna presja na światowe ceny akcji. Akcje BioNTech (WKN: A2PSR2, ISIN: US09075V1026, wykres ) zamknęły wczorajszy obrót na NASDAQ na 144,14 USD, co oznacza spadek o 1,64 proc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.