FED: PRAWDOPODOBNIE OSIĄGNIE SZCZYT NA POZIOMIE 5,00%, NIE OCZEKUJE SIĘ, ŻE ZMIENI SIĘ PRZED 2024 R. – RABOBANK

Kluczowym wydarzeniem w przyszłym tygodniu będzie spotkanie FOMC. Jak większość analityków w Rabobanku, spodziewają się, że Rezerwa Federalna podniesie docelowy zakres stopy funduszy federalnych o 75 pb do 3,00-3,25%. Widzą, że kurs osiąga szczyt na poziomie 5,00%. 

KLUCZOWE CYTATY: 

„Przesunęliśmy nasze prognozy Fed dalej w górę. Na wrześniowe posiedzenie oczekujemy teraz 75 pb zamiast 50 pb. Ryzyko dla tej prognozy leży w okolicach 100 pb, a nie 50 pb. W przyszłym roku spodziewamy się, że szczyt zakresu docelowego osiągnie szczyt na poziomie 5,00% zamiast 4,50%, które mieliśmy wcześniej w naszych długoterminowych prognozach”.

„Głównym powodem, dla którego w naszych prognozach dla Fed i stóp rynku pieniężnego pozostajemy powyżej konsensusu, jest to, że naszym zdaniem rozpoczęła się spirala płacowo-cenowa, która utrzyma inflację na stałym poziomie. Ponieważ Fed wyraźnie przedkłada stabilność cen nad pełne zatrudnienie, spowoduje to, że FOMC będzie wyższy niż obecnie przewidują”.

„W przyszłym roku spodziewamy się, że szczyt zakresu docelowego osiągnie szczyt na poziomie 5,00% i nie spodziewamy się, że Fed zmieni się przed 2024 r.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.