Czy Bitcoin jest na dole? 2 wyzwania do rozważenia

Doświadczenia z lat 2021 i 2022 sugerują, że Bitcoin nie jest niezawodnym zabezpieczeniem przed inflacją . Pomimo gwałtownie rosnącej rocznej stopy inflacji, aktywa straciły większość zysków z okresu pandemii. A za tym nieoczekiwanym trendem może stać zacieśnienie polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej.

Stopa inflacji w USA osiągnęła w czerwcu 9,1% – znacznie powyżej celu Fed, który wynosi 2%. Aby ochłodzić sytuację, bank centralny zmniejsza swój bilans i podnosi stopy procentowe – dwa ruchy, które zwiększają koszt kapitału i zmniejszają ilość pieniądza w obiegu w gospodarce.

Kiedy kapitał jest ograniczony, inwestorzy stają się mniej skłonni zaryzykować go na aktywach spekulacyjnych, takich jak Bitcoin. A ponieważ wielu ekonomistów oczekuje, że Fed będzie nadal podnosić stopy procentowe do końca 2023 r., inwestorzy, którzy chcą postawić na odbicie kryptowalut, powinni mieć na uwadze tę przeszkodę. Zanim wywołam dno, chciałbym zobaczyć szczyt inflacji i zacząć spadać, co zmniejszy motywację Fed do dalszego zacieśniania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.