Prognoza dotycząca złota: Trzymanie się głównego regionu wsparcia

Rynki złota były stosunkowo spokojne, ponieważ oczekiwaliśmy na środowe posiedzenie Rezerwy Federalnej. Biorąc to pod uwagę, widzieliśmy dużo hałasu w ogólnym sąsiedztwie i teraz jest pytanie, czy możemy uzyskać jakiś rodzaj jasności dla długoterminowej perspektywy, zanim złoto będzie w stanie wszystko uregulować. W końcu Rezerwa Federalna nadal prowadzi bardzo restrykcyjną politykę pieniężną i zgodnie z oczekiwaniami podniosła stopy procentowe o 75 punktów bazowych.

Patrząc na wykresy, łatwo zauważyć, że poziom 1700 dolarów był ważny przez ostatnie kilka lat, więc fakt, że się od niego odbiliśmy, nie powinien być wielką niespodzianką. Teraz pytanie brzmi, czy możemy zbić go z powrotem poniżej tego? Jeśli to zrobimy, to w ciągu najbliższych kilku miesięcy rynek złota z większym prawdopodobieństwem spadnie do poziomu 1500 dolarów. Mając to na uwadze, mamy trochę pracy do wykonania, zanim to się stanie. W rzeczywistości musimy przebić go przez poziom 1680 USD, ponieważ poziom wsparcia 1700 USD jest w zasadzie „gruby o 20 USD”.

Rajdy w tym momencie będą musiały uporać się z poziomem 1750 USD, czyli obszarem, który moim zdaniem będzie nieco trudny do pokonania. W tym momencie, nawet gdybyśmy przebili się powyżej tego poziomu, myślę, że prawdopodobnie zobaczymy, jak ta walka rynkowa będzie znacznie wyższa, a poziom 1800 USD powyżej będzie główną barierą, którą bardzo trudno będzie ominąć. Mamy duże, okrągłe, psychologiczne znaczenie tej liczby, mamy tam również główny obszar sprzedaży, a także poprzednią linię trendu i 50-dniową EMA. Biorąc pod uwagę wszystko, co zostało powiedziane, uważam, że jest to rynek, który będzie nadal walczył w obliczu wyższych stóp procentowych i oczywiście faktu, że istnieje wiele obaw, jeśli chodzi o ogólny wzrost globalny.Dolar amerykański był jak kula burząca przez ostatnie kilka miesięcy i myślę, że nadal będzie to główny temat, ponieważ ten rynek będzie nadal zwracał baczną uwagę na przeciwne wiatry, które dolar powoduje na tym rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.