Forex dzisiaj: dolar amerykański pozostaje stabilny

Silny dolar amerykański pozostaje stabilny po tym, jak w zeszłym tygodniu zakończył się na nowym szczycie od 20 lat. Jest to zdecydowanie najsilniejsza główna waluta, podczas gdy euro zakończyło ostatni tydzień jako najsłabsze. Para walutowa EUR/USD jest technicznie w silnym trendzie spadkowym, ale zwyżkowy pin bar w piątek sugeruje, że mogliśmy już zaobserwować tutaj średnio- i długoterminową niską cenę.

Chińskie akcje notują zdecydowanie niższe ceny z powodu obaw przed bardziej destrukcyjnymi gospodarczo blokadami, które są wprowadzane w ramach unikalnej chińskiej polityki „zero covid”.
Japoński indeks Nikkei 225 notowany jest dziś wyżej, ponieważ wyniki wskazują na dużą wygraną partii rządzącej we wczorajszych wyborach do wyższej izby japońskiego parlamentu.
Rynki nie mogą się doczekać środowej publikacji kluczowych danych o CPI w USA, które najprawdopodobniej będą głównym motorem tego tygodnia.
Trzeci tydzień z rzędu liczba zachorowań na koronawirusa na całym świecie ponownie wzrosła, co jest spowodowane przez podwariant BA5 omikronowy.
Szacuje się, że 66,8% światowej populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi, podczas gdy potwierdzono, że około 7,1% światowej populacji zaraziło się wirusem w pewnym momencie, chociaż prawdziwa liczba jest wysoce prawdopodobna większy.
Całkowita liczba potwierdzonych nowych przypadków koronawirusa na całym świecie wynosi ponad 560,7 mln, a średni wskaźnik śmiertelności przypadków wynosi 1,14%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.