Gold stabilnie, inwestorzy spoglądają na decyzję w sprawie stopy Fed

Ceny złota utrzymywały się we wtorek na stabilnym poziomie, ponieważ rentowności obligacji spadły na dzień przed powszechnie oczekiwaną podwyżką stóp o 75 punktów bazowych przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych.

Spot złotodo 1001 GMT niewiele się zmieniła przy 1,719,77 USD za uncję. kontrakty terminowe na złoto w USAspadł o 0,1% do 1718,00 USD.

„Złoto jest nieco wyższe, korzystając z nieco niższych stóp procentowych w USA”, powiedział analityk UBS Giovanni Staunovo.

Oczekuje się, że Rezerwa Federalna USA podniesie stopy procentowe o 75 punktów bazowych na zakończenie posiedzenia w środę. Podwyżka na taką skalę skutecznie zlikwidowałaby wsparcie dla gospodarki z czasów pandemii.

„Spodziewamy się dalszego wzrostu realnych stóp procentowych w tym roku, zwłaszcza gdy ryzyko inflacyjne zmaleje w drugiej połowie 22. W związku z tym można spodziewać się dodatkowej likwidacji funduszy giełdowych”, powiedział Staunovo, dodając, że UBS spodziewa się, że złoto spadnie do 1600 USD za uncję rocznie. -koniec.

Chociaż podwyżka o 75 pb została już wyceniona przez rynki, jeśli bank centralny będzie wydawał się gołębi wobec rosnących spekulacji na temat potencjalnej recesji, może to według analityków osłabić dolara i jeszcze bardziej wzmocnić złoto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.