Japońscy inwestorzy byli dużymi nabywcami zagranicznych akcji w lipcu

Japońscy inwestorzy dużo kupowali zagraniczne akcje w lipcu, ponieważ światowe akcje odbiły się w zeszłym miesiącu dzięki dodatnim zyskom i nadziejom na mniej agresywne zacieśnienie polityki pieniężnej ze strony amerykańskich Rezerw Federalnych.

Według danych japońskiego Ministerstwa Finansów, japońscy inwestorzy zgromadzili w lipcu zagraniczne akcje o wartości 1,85 biliona jenów, najwięcej od co najmniej 2005 roku.

Amerykańskie akcje .SPX zyskały w zeszłym miesiącu 9,1%, wzmocnione pozytywnymi prognozami Apple Inc AAPL.O i Amazon.com Inc AMZN.CO , które wykazały zaufanie do firm, które są w stanie przetrwać spowolnienie gospodarcze.

Skup zagranicznych akcji był prowadzony przez fundusze inwestycyjne, które nabyły 755,4 miliarda jenów, podczas gdy banki powiernicze kupiły 748,6 miliarda jenów.

Według danych Refinitiv, 66% składników indeksu MSCI World pobiło prognozy analityków dotyczące ich dochodu netto.

Tymczasem, ze względu na spadek rentowności w USA, japońscy inwestorzy dokonali w lipcu sprzedaży netto obligacji zagranicznych o wartości 2,54 biliona jenów, co czyni go szóstym z rzędu miesiącem sprzedaży netto.

W czerwcu krajowi inwestorzy sprzedali obligacje amerykańskie o wartości 3,88 bln jenów i obligacje europejskie o wartości 926,8 mld jenów, wynika z danych Banku Japonii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.