Kraft Heinz sprzedaje rosyjski biznes z żywnością dla dzieci

Amerykański producent żywności Kraft Heinz sprzedaje rosyjski biznes żywności dla dzieci, pisze gazeta Kommersant , powołując się na jej źródła.

Powstają przedsiębiorstwa Heinz-Georgievsk na terytorium Stawropola i zakład żywności dla niemowląt Iwanowo o łącznej wydajności ponad 30 tysięcy ton suchych, płynnych zbóż i tłuczonych ziemniaków rocznie, a także marki Umnitsa i Sami z wąsami na sprzedaż.

W 2021 r. zakłady te wyprodukowały ponad 13,3 tys. ton produktów, przychody netto segmentu wzrosły o 8,5% do 43 mln USD (2,5 mld rubli wg kursu Banku Centralnego), EBITDA wyniosła 2,8 mln USD (168,5 mln rubli), źródło Kommiersanta wie. Kraft Heinz powiedział publikacji, że nie komentują „plotek rynkowych”.

W Rosji, oprócz fabryk żywności dla dzieci, Kraft Heinz jest właścicielem przedsiębiorstwa Petroproduct-Otradnoye w obwodzie leningradzkim, gdzie produkuje ketchupy, sosy i konserwy . Koncern nie sprzedaje tego biznesu, który przynosi Kraftowi Heinzowi większość swoich przychodów w Rosji, mówią rozmówcy Kommiersanta.

Według jednego z nich Kraft Heinz szacuje rosyjski biznes z żywnością dla dzieci na 2,5-3 mld rubli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.