Spadek wydajności pozwala na wzrost ceny złota. Co podnosi cenę złota?

Ropa spada, ponieważ OPEC+ trzyma się celu sierpniowego
Ceny ropy w czwartek są nieco niższe, dalej niwelując ostatnie wzrosty po wczorajszym odwróceniu trendu. Zgodnie z oczekiwaniami, OPEC+ trzymał się planowanego wzrostu o 648 tys. baryłek w sierpniu i powstrzymał się od podejmowania jakichkolwiek dalszych decyzji, które mogłyby dodać element niepewności do przyszłych celów, szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia, że ​​nawet Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie są bliskie pojemności.

Globalna niepewność gospodarcza również nie ułatwia planowania z wyprzedzeniem. Perspektywa recesji stworzyła w ostatnich tygodniach więcej dwustronnych działań cenowych, zapobiegając wszelkim niezrównoważonym wzrostom cen ropy naftowej w miarę ponownego otwarcia Chin i wzrostu deficytu OPEC+. …

Złoto lekko wzmocnione przez dane o inflacji
Złoto notowało trend spadkowy w ciągu ostatnich kilku tygodni, ale utrzymuje się na wczesnym letnim przedziale od 1800 do 1870 USD. W ciągu ostatnich kilku miesięcy naprawdę walczył o kierunek, pomimo zmienności na szerszych rynkach finansowych. To było jak jeleń w świetle reflektorów, niezdolny do przetwarzania i reagowania na niegodziwą kombinację wyższej inflacji, szybszego zacieśniania polityki pieniężnej i obaw przed recesją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.