Transport towarowy w Stanach Zjednoczonych tanieje przy słabnącym popycie

Moskwa. 11 lipca. INTERFAX.RU – W Stanach Zjednoczonych koszty transportu towarowego spadają ze względu na słabnący popyt i niepewność co do stanu gospodarki kraju, pisze The Wall Street Journal.

Skłania to niektóre firmy do renegocjacji drogich ofert wysyłkowych w okresie największego popytu na wysyłkę podczas pandemii COVID-19 lub do wejścia na rynek spot, aby skorzystać z niższych stawek.

Spadek kosztów transportu po dwóch latach szybkiego wzrostu był dobrą wiadomością dla producentów i detalistów. Oznacza to złagodzenie presji wzrostowej na inflację. Ale spedytorzy twierdzą, że wciąż płacą kilka razy więcej niż przed wybuchem pandemii, który zakłócił łańcuchy dostaw na całym świecie.

Na początku 2022 r. spedytorzy byli gotowi zapłacić rekordowo wysokie ceny za zabezpieczenie miejsca na kontenerowcach przed jesienno-zimowym szczytem wysyłek, po dużych opóźnieniach w dostawach przez większą część 2021 r. Jednak teraz sytuacja się zmieniła i za główną przyczynę spadku stawek frachtowych uważa się spadek popytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.