W Federacji Rosyjskiej stworzy usługę monitorowania preferencyjnych programów pożyczkowych dla firm

Moskwa. 9 lipca INTERFAX.RU – Rosyjski rząd planuje stworzenie platformy informacyjnej do przeglądania informacji o pożyczkach preferencyjnych udzielanych przedsiębiorstwom w ramach programów państwowych.

„Nowa platforma informacyjna będzie łączyć informacje o pożyczkach uprzywilejowanych, które są udzielane przedsiębiorcom w ramach programów państwowych. Jej powstanie będzie odpowiedzią m.in. na prośby władz regionalnych” – w komunikacie opublikowanym na kanale telegramu Rady Ministrów Czyta w sobotę.

Należy zauważyć, że usługa będzie działać w oparciu o platformę blockchain Federalnej Służby Podatkowej Rosji, z którą połączonych jest ponad 70 instytucji kredytowych.

„Udzielili już pożyczek około 1,4 tys. firm, w tym przedsiębiorstwom szkieletowym: przemysł, handel, sektor rolno-przemysłowy, energetyka” – czytamy w raporcie.

Rząd dodał, że zbieranie i przetwarzanie danych będzie odbywać się online, co znacznie uprości i przyspieszy analizę dostępności takich narzędzi wsparcia oraz zwiększy ich skuteczność. Organizacje uczestniczące w programach pożyczek dla przedsiębiorców będą przekazywać do serwisu dane o swoich wnioskach i udzielonych pożyczkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.