Zysk netto Randstad w drugim kwartale wzrósł o 18%

Holenderski specjalista ds. zatrudnienia i rekrutacji Randstad odnotował we wtorek 18% wzrost zysku netto w drugim kwartale, zasadniczo zgodny z oczekiwaniami analityków.

Bazowy zysk grupy przed odsetkami, opodatkowaniem, amortyzacją i amortyzacją (EBITA) osiągnął 308 milionów euro (315 milionów dolarów) w ciągu trzech miesięcy do końca czerwca, w porównaniu z 260 milionami rok wcześniej. Dane są zgodne z oczekiwaniami analityków, którzy przewidywali 309 mln euro.

„Jeśli spojrzysz na dzisiejsze liczby, wakaty i zapotrzebowanie na pracę są nadal bardzo wysokie, a talentów wciąż bardzo mało. Na niektórych rynkach jest więcej miejsc pracy niż osób poszukujących pracy. Sander van 't Noordende powiedział dziennikarzom.

Powiedział, że popyt jest szczególnie wysoki w sektorach opieki zdrowotnej i technologii, a także w przemyśle motoryzacyjnym i innych sektorach przemysłowych.

Branża rekrutacyjna kwitnie, odkąd gospodarki zaczęły ponownie otwierać się po długich okresach blokady z powodu COVID-19. Firmy starają się obsadzić wakaty, tworząc wysoce konkurencyjny rynek pracy.

„Powiedziałbym, że popyt jest nadal wysoki, niedobór nadal istnieje. Nie sądzę, aby w najbliższym czasie zniknął” – powiedział Sander van 't Noordende.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.