Niedźwiedzia presja na juana nasila się

Spodenki Yuan rozszerzają się z powodu zagrożenia blokadą i ryzyka dla sektora nieruchomości

Chiński juan znajduje się pod presją sprzedaży, ponieważ rosnące przypadki Covid zwiększają obawy przed zaostrzeniem restrykcji i oczekiwania na agresywne podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną, zwiększając odpływ kapitału.

Traderzy opcji zwiększyli swoje spadkowe zakłady na walutę, o czym świadczy miesięczne odwrócenie ryzyka dolara wobec juana, które prawie potroiło się od początku lipca. Wartość krótkich pozycji juana, mierzona w punktach pomiędzy kontraktem na dostawę jutro a kontraktem na dostawę pojutrze, pozostaje blisko najniższego poziomu od 2020 roku.

Inwestorzy obawiają się Chin, ponieważ gospodarka tego kraju załamuje się pod ciężarem polityki Covid-Zero i pogłębiających się zawirowań na rynku nieruchomości, które mogą rozlać się na resztę systemu finansowego. Chociaż Ludowy Bank Chin zastrzykuje płynność, aby uspokoić rynki, nastroje pozostają kruche.

Ryzyko kolejnego ataku osłabienia juana wzrosło „ze względu na bardziej taktyczne horyzonty”, napisali w notatce analitycy Goldman Sachs, w tym Kamakshya Trivedi i Danny Suvanapruti. „Podczas gdy juan do tej pory otrząsnął się z czerwcowej i lipcowej wyprzedaży w walutach regionalnych i wschodzących, ostatnio pojawiła się słabość innych chińskich aktywów, a nowe zagrożenia dla wzrostu Chin doprowadziły do ​​przesunięcia różnicy między stopami procentowymi między Chinami a USA. niekorzystne dla juana.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.