USA nałożą cła na azotyn sodu z Rosji

Amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego (ITC) stwierdziła, że ​​import azotynu sodu z Rosji jest szkodliwy dla lokalnych producentów tej substancji, wynika z komunikatu regulatora.

Potwierdzająca decyzja ITC oznacza, że ​​wcześniej uzgodnione przez Departament Handlu USA cła na import azotynu sodu z Rosji zostaną wprowadzone na okres pięciu lat.

Departament Handlu USA opublikował w czerwcu ostateczną decyzję w sprawie ceł antydumpingowych i wyrównawczych na azotyn sodu z Rosji. Kwota subsydium dla Uralchemu (jedynego producenta azotynu sodu w Rosji) oraz innych rosyjskich eksporterów została ustalona na poziomie 386,24% w ramach dochodzenia kompensacyjnego. Margines dumpingu wyniósł 207,17%.

Na zlecenie Chemtrade Chemicals US, lokalnego producenta tej substancji, wszczęto śledztwo w sprawie importu azotynu sodu z Rosji .

Azotyn sodu stosowany jest w produkcji barwników, kauczuków syntetycznych, w przetwórstwie części metalowych w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym, jako dodatek przeciw zamarzaniu w budownictwie. Jest również stosowany jako nośnik ciepła w magazynowaniu energii cieplnej w dużych systemach klimatyzacyjnych lub przemysłowych systemach chłodniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.